Liigu edasi põhisisu juurde

Väetiselaotur ZA-V

 • ZA-V - ISOBUS kaaluga väetiselaotur

  - töökiirus kuni 30 km/h, kuni 33 ha/h, kuni 390 kg/min

  - mahutavus 1700 kuni 4200 liitrit, töölaius kuni 36 m

  - Kaldenurgaanduriga, kaaluseade 200 Hz

  - Limiter V+ astmevaba, elektrilise juhtimisega äärekülviseade

  - ISOBUS kommunikatsioon või AMASPREAD+ masinaspetsiifiline juhtimisterminal

  Väetiselaotur ZA-V tutvustus

  Väetiselaotur ZA-V kasutusjuhend

   

 • QUICKSETIGA KÜLVIKETTAD

  Ainult 3 külvikettapaari katavad kogu tööala vahemikus 10 – 36 m. Töölaiust saab reguleerida lihtsalt, kiirelt ja ohutult külvilabade asendi abil. Külvilabasid saab reguleerida tööriistu vajamata QuickSeti reguleersüsteemi abil. Väetist säästev standardne külviketaste pöörete arv on 720 p/min. Hiljuti välja töötatud ZA-V külvilabad hoolitsevad oma spetsiaalse kuju ning rohkemate väetise väljalaskepunktidega külvilaba üla- ja allosas eriti hea ristjaotuse eest. Eri külvilabade mooduleid saab kiiresti ja lihtsalt vahetussüsteemi abil vahetada. 

  SBS- Soft Ballistic System

  Mineraalväetist tuleb käsitseda eriti suure hoolega, et see saaks täpselt jaotatud ja et seda puistataks taimedele ühtlaselt terve töölaiuse ulatuses. Väetist, mis saab kahjustada juba laoturis, ei saa enam kindlalt jaotada. Segisti, dosaatorid ja külvikettad on ZA-V puhul üksteise suhtes optimaalselt kooskõlastatud. See säästab väetist ja tagab teile saagi.

  mikser.jpg INTELLIGENTNE SEGISTI

  Uus mehhaaniline ZA-V tähtsegisti asub vahetult sügaval paikneva väljavooluava kohal ning tagab sel moel pideva ja püsiva väetisevoolu kõikide väljastuskoguste korral. Ainult 45 p/min töötavana on see eriti väetisesäästlik. Kahe suletud siibri puhul väheneb segisti kiirus, et mitte tarbetult väetist kahjustada.

  KÜLVINORM

  Väljakülvinormi seadmine toimub külviku tagaküljel asuvate siibrite vahendusel ja astmevabalt. Suured skaalad on toodud kasutajasõbralikule kõrgusele ja asetsevad väljaspool traktorirataste ja külviketaste mustamispiirkonda.

  TOPELTSIIBRITE SÜSTEEM

  AMAZONE topeltsiibrite süsteem tagab kõrgeima ohutuse. Hüdraulilised sulgemissiibrid võimaldavad täpset (punktuaalset) avamist ja sulgemist põllu otstes, samuti ka ühepoolset külvi. Traktoritele, milledel vaid üks hüdroväljavõte pakutakse hüdraulilist jagamislülitust.

   

 • Teisaldusrullikud

  Kiirelt paigaldatavad rullikud kergendavad väetiselaoturi haakimist ja soovitud kohta paigutamist. Haakimist kiirendab veelgi teleskoopkardaani „Tele-Space“ kasutamine.

  Ülespööratav kate

  Mahuti kate hoiab külvimaterjali iga ilmaga kuivana. Külviku täitmiseks pööratakse kate lihtsalt üles.

  Äärekülviseade Limiter

  Limiter on uus äärekülvisüsteem, mida kasutatakse kui esimene tehnorada on poole töölaiuse kaugusel põllu äärest. Nii ääre-, kui piirikülvil juhitakse seda roostevabast terasest valmistatud seadet hüdrosilindri abil. Juhil puudub vajadus traktorist väljuda! Tööasendisse kallutatud Limiteri lamellplokk muudab väetisevoo ühe osa suunda. Sellega saavutatakse põllu äärel soovitud külvipilt. Limiteri on võimalik selleks ettenähtud juhtteel sõidusuunas ette ja tahapoole liigutada, nii saab kasutatava väetise lennutrajektoori valitud töölaiusega sobitada. Samuti on võimalik automaatne, ühepoolne külvikoguse vähendamine ääre- või servakülvil. Tavakülvil pööratakse Limiter hüdrosilindri abil üles. Limiteri saab tellida vasakpoolse või parempoolsena.

  Äärekülviketas

  Tavakülvilt ääre-, piirikülvile üleminekuks tuleb üks külviketastest asendada spetsiaalse Tele-Set kettaga. Sama lahendust kasutatakse juhul kui esimene tehnorada on poole töölaiuse kaugusel põllu äärest.

  Äärekülviseade Limiter V või V+

  Serva-, ääre- ja kraavikülviks on saadaval hüdrauliliselt juhitav piirikülvisüsteem Limiter V. Enne külvi seatakse poldiga Limiter V vastava olukorra jaoks soovitatav langetussügavus. Põlluservas saab Limiter V siis hüdrauliliselt eelvalitud asendisse lasta või põllul uuesti üles tõsta.

  Limiter V+ tundliku elektrilise seadistuse kaudu vastavale põllupiirile saab mugavalt traktori kabiinist väetamise ajal valida ääre-, piiri-ja kraaviala külvi vahel. Limiter V+ allapoole avaneva konstruktsiooni tõttu saab seda ülevalt peenastmeliselt külvisektsioonides põllupiiri jaoks sisse pöörata.

  Piirialadel, teede või veekogude läheduses asuvate põldude külvamiseks saab ZA-V külvikule paigaldada Limiter V+. Piirikülviseadme abil saab väetisevoogu peenastmeliselt vähendada. Liigendiga regulaator ümber külviketta keskpunkti seadistab Limiter V+ erinevate töölaiuste ja väetise sortide peale. Sel viisil on võimalik saavutada piiril täpne külviserv.

  ZA-V_siibrikonsool_0.jpg

  ZA-V | ZA-V Easy

  Amazone pakub ZA-V väetiselaoturi tootesarja hüdraulilise siibrirakendusega. See varustus võimaldab juhtida siibreid otse traktori kahe topelttoimega hüdraulise juhtseadme abil. Iga seadistushoova abil vasakul ja paremal küljel saab seadistada komplektsed siibrikonsoolid allpoll väljalasteavasid.

  Täiendava lukustushoova abil fikseeritakse siibrikonsooli asend. Seda tüüpi hüdraulilise siibriseadistuse eripäraks on see, et siibrirakenduse hüdrosilinder avaneb või sulgub alati täielikult. Seadistushoova asend toimib mitte ainult siibri piirajana siibrikonsooli lukustamiseks, vaid nii ei ole see ka surve all. Nii on välistatud kulunormi juhuslik avamine või seadistamine.

  AMASPREAD+.jpg

  ZA-V Control | ZA-V Tronic

  ZA-V Control on saadaval standardvarustuses seadmespetsiifilise juhtarvutiga AMASPREAD+. Kõiki olulisi funktsioone saab juhtida otse valgustatud funktsiooniklahvidega. Funktsiooniklahvid ja suurte sümbolite ning numbritega valgustatud 5,7-tolline ekraan kuvavad kõiki funktsioone selgelt.

  AMASPREAD+ lihtsat juhtimisstruktuuri ja menüü navigatsiooni on mugav kasutada. AMASPREAD+ saab igaüht lülitada vasakule ja paremale kuni kolme osalaiuseni. Otse terminali saab salvestada kokku 20 väetise komplektsed seadistused ja igal ajal need jälle kuvada. Töödeldud pinna, laotatud koguse ja kulunud aja dokumentatsiooni juurde pakub AMASPREAD+ ka töökorraldusi kuni 99 tellimusega. Standardvarustuses on saadaval kõik ZA-V Control AMASPREAD+-ga Profis Controlina ka sõidukiirusest sõltuva koguse reguleerimise ja moodsaima kahe vihuga 200 Hz kaalutehnikaga. Valikuliselt on ZA-V Profis Controli jaoks saada ka kaldeandur, mis tagab ka künklikul maastikul alati täpse kaalutulemuse. ZA-V Control toetab peale selle ka valikuliselt saadaolevat tühjenemissensorit, mis kuvab terminalis eelnevalt seadistatud täitetaseme languse teabe eraldi vasaku ja parema punkripoole kohta.

  ZA-V Profis Hydro pakett

  Varustuspakett Hydro koos hüdraulilise väljakülvisüsteemi käivitamisega annab täieliku sõltumatuse traktori mootoripööretest ja liikumiskiirusest. Sellise väljakülvisüsteemi põhieesmärk on varieeruv töölaius töötades põllu äärtes ja kiilukujulistes osades. Etteprogrammeeritud, 6 astmeline töölaiuse jaotuvus välistab liigsete ülekatetega tekkivad üle- ja alaväetamised. Lisaks saab mõlemal poolel eraldi muuta nii väljakülvi laiust kui külvinormi. Liides RS 232 võimaldab tagada ühenduvuse GPS seadmete ja Hydro-N anduritega.

  sensortehnika.PNG Lämmastiku sensortehnika

  Online-andurid on praegusel ajal parim vajaduspõhise lammastikuga väetamise tööriist. Need mõõdavad väetise külvamise ajal taimede väetamise vajadust. Vastavalt tuvastatud väärtusele saab siis arvutada optimaalseks taimekasvuks vajaliku väetisekoguse. 
  Standardvarustuses oleva liidese (RS 232) abil pakuvad kõik AMATRON 3, CCI 100 ja teiste ühilduvate ISOBUS-terminalidega varustatud ZA-V laoturid kõikidele turul saada olevatele online-anduritele optimeeritud ühendust. Arvutatud väetisekogused võetakse AMAZONE´i juhtterminali abil vahetult masina juhtimisse üle. Dokumenteerimiseks salvestatakse tegelikult väljastatud väetisekogus.

   

 •     ZA-V 1400 ZA-V 1700 ZA-V 2000 ZA-V 2200 ZA-V 2600 ZA-V 2700 ZA-V 3200 ZA-V 4200
  Töölaius (m)                  
  Punkri maht (l)   1.400 1.700 2.000 2.200 2.600 2.700 3.200 4.200
  - kõrgenduse laiendusega S 600 (l)   2.000 2.300 2.600 - - - - -
  - kõrgenduse laiendusega S 800 (l)   - - - 3.000 - 3.500 4.000 -
  Kandevõime eriraamiga 2.200 2.200 2.200 - - - - -
    superraamiga 3.200 3.200 3.200 3.200 3.200 3.200 3.200 -
    ultraraamiga - - - 4.500 - 4.500 4.500 4.500
  Täitekõrgus (m)   1,13 1,23 1,32 1,31 1,48 1,42 1.54 1,77
  Täitelaius (m)   2,22 2,22 2,22 2,71 2,22 2,71 2,71 2,71
  Kogulaius (m)   2,55 2,55 2,55 2,92 2,55 2,92 2,92 2,92
  Kogupikkus (m)   1,68 1,68 1,68 1,68 1,68 1,68 1,68 1,68
  Ajam   mehaaniline/hüdrauliline (ZA-V Profis Hydro)
  Min kaal (kg) (kardaanvõlliga, V-Set 2)   351 357 366 444 420 463 481 579