Liigu edasi põhisisu juurde

Standardvarustus

 • Kategooria: Varustus
 • /
 • Bränd: Amazone
 • Image removed. KÜLVIKETTAD

  Pööratavate labadega OM–külvikettad tagavad eriti täpse külvipildi. Väljakülvikettad on varustatud hästiloetavate skaaladega, labade asendit saab muuta kiirelt ja tööriistu kasutamata. Hilise väetisekülvi teostamiseks kallutatakse väljakülvilabade otsad üles, muutes sellega väetise lennutrajektoori. Ketaste väike pöörlemiskiirus võimaldab vaoshoitud kiirendamise, mis ei lõhu väetisegraanuleid. Omnia-Set külvipildi madalad küljed muudavad minimaalseks tuule- ja väetisekvaliteedi mõju külviühtlusele. Omnia-Set-väljakülvikettad OM on valmistatud roostevabast materjalist. Külvikud ZA-M 900; 1200 ja 1500 on komplekteeritavad ketastega OM 10-16, OM 18-24 ja OM 24-36 (kõvasulamkattega).

  Image removed. SBS- Soft Ballistic System

  Mineraalväetisega tuleb eriti hellalt ümber käia, et seda saaks jaotada täpselt, üle terve töölaiuse, kõikidele taimedele. Väetist, mis purustatakse juba külvikus ei ole enam võimalik täpselt külvata. Väetist säästev AMAZONE Soft Ballistic System on integreeritud kõikidesse ZA-M väetisekülvikutesse. Segamissüsteem, doseerimiselemendid ja külvikettad on optimaalselt sobitatud üksteisega. See hoiab väetist ja tagab saagikuse.

  Image removed. SEGAMISSÜSTEEM

  Segamisseadmed tagavad eriti ühtlase väetisevoolu. Ümarad, aeglaselt pöörlevad (196 p/min) spiraalse kujuga segajad juhivad väetise ilma seda vigastamata ühtlaselt väljumisavani. Roostevabast materjalist lehtrite sügavale alla ulatuvad otsad minimeerivad jääkkoguseid.

  Image removed. TOPELTLEHTRID

  Hoolimata madalast laadimiskõrgusest on optimaalse kujuga mahuti topeltlehtritel piisavalt püstised seinad. Sellega tagatakse ühtlane, tõrgeteta pealevoolamine ka nõlvadel ja jääkkogused viiakse miinimumini. Kaksiklehter võimaldab ka pidevalt väljakülvi kontrollida. Peened kaitsesõelad hoiavad ära ummistustest tulenevad tõrked, puhastamiseks on need lihtsalt kallutatavad ja püstasendisse lukustatavad.

  Image removed. KÜLVINORM

  Väljakülvinormi seadmine toimub külviku tagaküljel asuvate siibrite vahendusel ja astmevabalt. Suured skaalad on toodud kasutajasõbralikule kõrgusele ja asetsevad väljaspool traktorirataste ja külviketaste mustamispiirkonda.

  Image removed. TOPELTSIIBRITE SÜSTEEM

  AMAZONE topeltsiibrite süsteem tagab kõrgeima ohutuse. Hüdraulilised sulgemissiibrid võimaldavad täpset (punktuaalset) avamist ja sulgemist põllu otstes, samuti ka ühepoolset külvi. Traktoritele, milledel vaid üks hüdroväljavõte pakutakse hüdraulilist jagamislülitust.

  Image removed. SAFETY-SET

  AMAZONE ZA-M profiS koos uue ohutuspaketiga Safety-Set pakub rohkem kindlust. Haakeriistad ühendatuna kiiresti liikuvate traktoritega peavad liikluses olema silmatorkavalt tähistatud. AMAZONE ühendas karmid ohutustehnilised nõudmised uude disaini. Suuremõõtmelised hoiatusmärgised ja sobivas suuruses tuled tagavad vajaliku kaasliiklejatepoolse tähelepanu. Masinat ümbritsev kaitseraud tagab tööohutuse ja vastab euroopas kehtestatud ohutusnõuetele (EN 14017). Lisatud on porikaitse ja redel, mis kergendab juurdepääsu külvisekastile.

  Image removed. KAALUSEADE

  Parallelogrammhaakega raam on varustatud tundliku kaaluseadmega võimaldades suurt täpsust iga vähemagi kaalumuutuse fikseerimisel ja seda minimaalse häälestuskoormusega. Voolavustesti pole enam tarvis teha. ProfiS taseme külvikud on seeriaviisiliselt varustatud paketida Tronic ning juhtterminaliga AMATRON+. Valikvarustusena pakutakse paketti Comfort (kõikide hüdraulikafunktsioonide juhtimine terminalist) ning paketti Hydro (hüdrauliline segamisvõlli ja külviketaste käivitamine).

  Image removed. TRONIC PAKETT (alates ZA-M 1200)

  Mehaanilise või hüdraulilise külviorganite ajamiga AMAZONE ZA-M Tronic pakett võimaldab juhtimisterminali AMATRON+ vahendusel teostada liikumiskiirusest sõltuvat väljakülvi reguleerimist. Liikumiskiirusi optimaalselt muutes jääb ettevalitud väljakülvinorm samaks. Külvinormi saab lihtsa klahvilevajutusega vabalt valitud (+/-)sammudes kas ühepoolselt või kogu töölaiuse ulatudes muuta. Lisatud on Limiteri asendikontroll ja automaatne väljakülvikoguse reguleerimine äärekülvil. Tänu paljudele ühendusvõimalustele on AMATRON+ ühildatav erinevate lisaseadmetega nagu GPS-terminalid või N-andurid. AMATRON+ on tänu ülevaatlikkusele, lihtsale ja loogilisele käsitsusele ülimalt kasutajasõbralik ning kasutatav ka teiste AMAZONE masinate juhtimiseks, nagu näiteks teraviljakülvik või taimekaitseprits.

  Image removed. UNIVERSAALNE VÄLJAKÜLVISEADE

  Väetisekülvikute ZG-B Special, -Super ja Drive seeriavarustusse kuulub stabiilne universaalne väljakülviseade.

  Image removed. KAITSEVÕRED

  Järelveetavate väetisekülvikute ZG-B Special, Super ja Drive külvisekastid on varustatud jämedakoeliste kaitsevõredega. Külvikul ZG-B Precis on peene võrguga kaitserest, mis asetseb vahetult väljumisava ees. Kui resti tarvis pole pööratakse see üla-asendisse.

  Image removed. JUHTTERMINAL AMATRON+

  Külvikute ZG-B Drive ja ZG-B Precis juhtimiseks, jälgimiseks ja info vahendamiseks kasutatakse terminali AMATRON+, mis võimaldab etteantud külvinormi täisautomaatset reguleerimist. Soovi korral on võimalik külvinormi +/- astmetes muuta, kas siis täislaiusel või poole külviku ulatuses. Seade oskab koguste jälgimisel arvestada ka äärekülviseadmega Limiter. Juhtterminal AMATRON+ on ISOBUS-valmidusega ja ühildatav erinevate GPS-seadmete ning Hüdro-N-anduritega.

    PÕHJALINDI AUTOMAATNE JUHTIMISSÜSTEEM

  Kõikide AMAZONE ZG-B järelveetavate väetisekülvikute seeriavarustusse kuulub automaatne põhjalindi juhtimissüsteem, mis tagab, et lint jookseks ka ebaühtlase koormajaotuse korral või kallakutega maapinnal sõites alati tsentris.

    AJAMI LÜLITUSED

  Suuremate või väiksemate väetisekoguste täpseks doseerimiseks valitakse põhjalindile lülituskasti vahendusel sobiv kiirus ja liikumissuund.