Liigu edasi põhisisu juurde
Amazone pälvis kolm Agritechnica hõbemedalit

12.-18. novembril 2017 Hannoveris toimunud Agritechnica`t peetakse maailma olulisimaks ja suurimaks põllumajandusmasinate messiks. Just seal, oma 2700 m² esitluspinnal, tutvustas Amazone tuhandetele külalistele üle maailma enam kui 60 erinevat masinat ja funktsionaalmudelit, muu hulgas ka 25 uut ja innovaatilist komplekti või töölahendust. Kolm neist pärjati sõltumatu ekspertide komisjoni, Saksamaa Põllumajanduse Ühingu (DLG) poolt prestiižse auhinnaga – Agritechnika hõbemedaliga tehniliste uuenduste eest.

Esimese hõbemedali sai Amazonele "SwingStop pro" täiustuste eest koostöös ettevõttega Rometron. Selle auhinna pälvisid uuendused, mis kindlustavad kaasaegsete taimekaitsepritside veelgi täpsema poomi juhtimise. SwingStop pro koosneb SwingStop aktiivsest horisontaalsest summutusest koos uue düüside süsteemiga, mis töötab pulsilaiuse sagedusmodulatsiooni põhimõttel (PWFM). Kasutades tarkvara ja kiirendusandureid arvutab SwingStop pro reaalajas iga düüsi relatiivse kiiruse, reguleerides seda pritsi liikumiskiiruse suhtes millisekundite jooksul. Sel moel on iga horisontaalsest poomi liikumisest põhjustatud taseme muutus kompenseeritav. Tulemuseks on pretsedenditu pealekandmise täpsus kogu pritsi töölaiuses.

SwingStop pro enables a so far unparalleled application accuracy across the entire working width of the field sprayer and therefore was awarded a silver medal.

Teine medali toonud Amazone uuendus kannab nimetust SmartService 4.0. Üha keerulisemas masinaehituse maailmas kasutab AMAZONE tehnoloogiat (eeskätt VR ja AR tehnoloogiad), et tehnikavaldkonna klienditeeninduses veelgi enam tõhustada nii õppimise ja koolitamise protsesse kui ka aidata oma klientidel ise läbi viia regulaarse hoolduse ning remondi töid. SmartService 4.0, näiteks, võimaldab keerulise remondi või hooldustööga alustaval Amazone hoolduspartneri tehnikul olla digitaalselt ja reaalajas ühenduses kontoris asuva Amazone hooldusspetsialistiga. Selle ühenduse kaudu, mis toimub tahvelarvuti, nutitelefoni või andmeprillide vahendusel, on võimalik tehnikuni juba remondi või hooldustööde ajal tuua eksperdi teadmised mistahes maailma otsast.  

At the awarded SmartService 4.0 Amazone utilises, inter alia, data headsets to assist the service technicians of its sales partners at their work.

Kolmanda hõbemedali pälvis Amazone, ühendades jõud DKE-Data GmbH & Co KG kui ka paljude teiste tuntud põllumajandustehnika tootjatega, agriruuteri loomise eest. Agriruuter on Internetil baseeruv andmevahetusplatvorm, mis võimaldab põllumeestel ja alltöövõtjatel vahetada kõiki tööprotsessi andmeid masinate ja erinevate põllumajanduslike tarkvararakenduste vahel, tootjast olenemata. See lihtsustab andmevahetuse ja tööprotsesse ning vähendab ka administratiivkulusid ja suurendab kasumlikkust. Samal ajal on agriruuteri abil võimalik põllumajanduslikke tootmisprotsesse algusest lõpuni optimeerida. Eelis lõpptarbijale seisneb aga pidevas ja täielikus kontrollis oluliste andmete üle. 

Image result for amazone agri router