Liigu edasi põhisisu juurde
Oilseeds juubeliaasta eripakkumised
Oilseeds grupp saab käesoleval aastal 10 aastaseks. Sellega seoses on terve meie juubeliaasta täis suurepäraseid pakkumisi. Valiku neist leiate siit.
 
 
 
Eripakkumise lähemalt vaatamiseks kliki pildile!
 
 
pressid_2.jpg
 
niiduk_ja_vaaluti_0_0.jpg
muugihitt_0_0.jpg
prits_0_0.jpg
laadur_-_hooaja_avapauk_0_0.png
5-6seera_trakad_1.jpg
UUED TOETUSED!
 
Esimese uue toetusena avanes 9. veebruaril „Väikeste põllumajandusettevõtete arendamise“ meede. Tegemist on uue võimalusega, mille eesmärgiks on mitmekesise põllumajandusettevõtete struktuuri säilimisele kaasaaitamine. Toetust võivad taotleda põllumajandusettevõtjad, kelle põllumajandustoodete või nende töötlemisel saadud toodete müügitulu on taotlemisele vahetult eelnenud  majandusaastal vahemikus 4 000–14 000 eurot (taotlemisele vahetult eelnenud teisel majandusaastal vähemalt 1200 eurot) ja moodustanud üle 50% kogu müügitulust. Toetussumma põllumajandusettevõtte kohta perioodi jooksul on kuni 15000 eurot, omafinantseeringut meetme puhul ei nõuta. Vähemalt 50% äriplaanis kavandatud tegevuste maksumusest tuleb kasutada investeeringuteks. Hiljemalt toetuse taotlemisele järgneva teise aasta lõpuks peab müügitulu olema suurenenud vähemalt 10 % ning müügitulu omatoodetud põllumajandussaadustest või nende töötlemisel saadud toodetest peab ületama 50% kogu müügitulust. Meetme eelarve on 30 miljonit eurot.
 
Lisainfo http://www.pria.ee/et/toetused/valdkond/taimekasvatus/vaikeste_pollumajandusettevotete_arendamise_toetus_2015
 
 
27. veebruarist avaneb meede "Investeeringud põllumajandusettevõtte tulemuslikkuse parandamiseks". Toetuse eelarveks on kavandatud 2015. aasta kaheks taotlusvooruks 57 miljonit eurot. Maksimaalne toetussumma on kuni 500 000 eurot põllumajandustootja kohta perioodi jooksul. Toetust saavad taotleda vähemalt kaks majandusaastat põllumajandusliku tootmisega tegelenud ettevõtted, kelle omatoodetud põllumajandustoodete või nende töötlemisel saadud toodete müügitulu on taotlemisele eelneval majandusaastal suurem kui 14 000 eurot ning üle-eelmisel vähemalt 1200 eurot ning moodustas ettevõtte müügitulust vähemalt 50%. Lisaks võivad toetust taotleda ka tulundusühistu vormis tegutsevad tootjarühmad, kuhu kuulub vähemalt viis liiget, kelle kõigi põllumajanduslik müügitulu ületab 2400 eurot ja on kokku üle 14 000 euro. "Sellega soodustame põllumajandusettevõtjate ühistegevust, mis annab ka väiksematele tootjatele võimaluse olulisi investeeringuid ühiselt teha," selgitab Padar. Esimese vooru taotlusi võetakse vastu kuni 12. märtsini. 2015. aasta teine taotlusvoor on kavandatud detsembriks. 
 
Lisainfo: http://www.pria.ee/et/toetused/valdkond/taimekasvatus/pollumajandusettevotete_tulemuslikkus_esimene_voor_2015/ 
Määrus: https://www.riigiteataja.ee/akt/111022015001