Liigu edasi põhisisu juurde
Kui kaks Weroli taustaga meest 2005. aastal päris oma firma, AS Oilseeds Trade asutasid, ei osanud nad oma parimates unenägudeski näha, et see mõne aastaga paisub üheks Eesti suurimaks põllumajandusettevõtteks.
Oilseeds´il täitus kaheteistkümnes edukas tegutsemisaasta

Kui kaks Weroli taustaga meest 2005. aastal päris oma firma, AS Oilseeds Trade asutasid, ei osanud nad oma parimates unenägudeski näha, et see mõne aastaga paisub üheks Eesti suurimaks põllumajandusettevõtteks. Aga just nii läks. Algselt vaid rapsi ja rapsiõliga kaubelnud nelja töötajaga väikefirmast on tänaseks välja kasvanud edukas põllumajanduskontsern, mis pakub põllumehele pea kõiki vajalikke tarvikuid seemnest traktorini.

Just viimasel kümnendil on Oilseeds areng läinud meeletul kiirusel. Näiteks teravilja ja rapsi müük tonnides on viiekordistunud, kasvades 20 tuhandelt tonnilt 100 tuhande tonnini, käive läheneb 40 miljonile eurole ja töötajate arv 60-le.

Ettevõtte edu ei ole jäänud märkamata. Aastal 2008 ning 2013 nimetati Oilseeds Eesti kõige konkurentsi­võimelisemaks ettevõtteks põllumajanduse ja metsanduse sektoris ning aastal 2011 pälvis ettevõte parima hulgikaubandusettevõtte tiitli. 2014. aastal pärjati Oilseeds mainekal Euroopa Äriauhindade konkursil (EBA) National Champion publikupreemiaga. Viimatisel Eesti ettevõtluskonkursil saavutas Oilseeds aga konkurentsivõime edetabelis väike- ja keskettevõtete arvestuses suisa 2. koha.

Oilseeds Agro on saavutatud korduvalt silmapaitsvaid tulemusi Viljelusvõistlusel. 2016. aastal saavutas Oilseeds Agro agronoom Tuuli Vaarak juhtimisel võistuviljelemisel esikoha aga suisa uue Eesti rukkirekordiga (10,4 t/ha).
 

Oilseeds kaubamärgi alla kuuluvad ettevõtted:

Oilseeds Trade põhitegevuseks on väetiste, taimekaitsevahendite ja muude põllumajandus­tarvikute müük ning teravilja ja õlikultuuride vahendus Balti riikides. 

Oilseeds Jatiina on Deutz-Fahr traktorite ja tunnustatud Saksa põllumajandustehnika tootjate Amazone ning Krone ainuesindaja Eestis. Lisaks põlluharimismasinatele pakub firma oma klientidele ka finantseerimist, müügijärgset konsultatsiooni, hooldusteenust ning kõiki vajalikke tarvikuid ja varuosasid.

Oilseeds Agro tegeleb vilja ja rapsi kasvatamisega Eesti erinevates regioonides. Haritavat põllumaad on hetkel kokku ligi 2000 ha. Ettevõttel on enamusosalus firmades Oilseeds Agro Vigala ja Savikoti Agro.

Agraar Invest opereerib Oilseeds grupi omandusse kuuluvate Vahenurme ait-kuivati ja Sauga elevaatori tööd. 2016. a koristusperioodil käideldi kompleksides kokku ligi 25 000 tonni saaki.

Vaata lisainfot siit: www.oilseeds.ee/et/est/oilseeds-grupp