Liigu edasi põhisisu juurde
Oilseeds Trade´l täitus 11. tegutsemisaasta

AS Oilseeds Trade alustas tegevust 2005. aastal. Algselt vaid rapsi ja rapsiõliga kaubelnud nelja töötajaga väikeettevõttest on tänaseks välja kasvanud üle-Eestiline põllumajanduskontsern Oilseeds Grupp, mis pakub põllumehele kõiki vajalikke tarvikuid seemnest traktorini.

Oilseeds areng on läinud meeletul kiirusel. Näiteks vilja ja rapsi müük tonnides on viiekordistunud, kasvades 20 tuhandelt tonnilt pea 100 tuhande tonnini, ettevõtte käive on ületanud 40 miljoni euro piiri ja töötajate arv läheneb 60-le.

2008. aastal kuulutati AS Oilseeds Trade kõige konkurentsivõimelisemaks ettevõtteks põllumajanduse ja metsanduse sektoris ning 2011. aastal kõige konkurentsivõimelisemaks hulgikaubandusettevõtteks Eestis. Oilseeds pälvis 2014. aastal mainekal Euroopa Äriauhindade konkursil (EBA) National Champion publikupreemia ja on saavutatud korduvalt silmapaitsvaid tulemusi Viljelusvõistlusel rukki kasvatamise kategoorias.

Oilseeds kaubamärgi alla kuuluvad ettevõtted:

Oilseeds Trade põhitegevuseks on teravilja ja rapsiseemnete kaubandus ning põllumajandustarvikute müük Balti riikides. Alates 2006. aastast krediteerib ettevõte vilja ja rapsi kasvatustegevust, pakkudes põllumeestele külviseemneid, väetist ja muid tarvikuid saagi müügikohustuse tagatisel.

Oilseeds Jatiina on Deutz-Fahr traktorite ja tunnustatud Saksa põllumajandustehnika tootjate Amazone ning Krone ainuesindaja Eestis. Lisaks põlluharimismasinatele pakub firma oma klientidele ka finantseerimist, müügijärgset konsultatsiooni, hooldusteenust ning kõiki vajalikke tarvikuid ja varuosasid.

Oilseeds Agro tegeleb vilja ja rapsi kasvatamisega Eesti erinevates regioonides. Haritavat põllumaad on hetkel kokku ligi 2000 ha. Ettevõttel on enamusosalus firmades Oilseeds Agro Vigala ja Savikoti Agro.

Agraar Invest opereerib Oilseeds grupi omandusse kuuluvate Vahenurme ait-kuivati ja Sauga elevaatori tööd. 2015. a koristusperioodil käideldi kompleksides kokku ligi 23 000 tonni saaki.


Oilseeds grupi kohta saab lähemalt lugeda siit