Liigu edasi põhisisu juurde

Biscaya

 • Toime

  Biscaya on süsteemne insektitsiid putukkahjurite tõrjeks tali-ja suvirapsil, tali- ja suvirüpsil. 

  Toimeaine tiaklopriid kuulub neonikotinoidide keemilisse klassi. Biscaya lahus imendub translaminaarselt taime kudedesse ning levib taimes koos taimemahladega. Tänu süsteemsele toimele kaitseb Biscaya kahjurite eest ka pärast pritsimist juurde kasvanud taime lehti ja võrseid. Biscaya mõjub putukkahjuritele akuutse mürgina läbi seedetrakti ning kahjustab närvisüsteemi.

  Toimespekter

  Biscaya tõrjub tali- ja suvirapsi ning tali- ja suvirüpsi kahjustavaid hiilamardikat ja kõdrapeitkärsakat. Tõrjub edukalt nii vastseid kui valmikuid ja hävitab ka pärast pritsimist munadest väljuvad vastsed.

  Kasutamine

  Normaalsete kasvutingimuste korral ning soovitatud kulunormi kasutamisel kestab mõju kahjuritele vähemalt ühe nädala. Kui kultuuri kasv on väga kiire, võib mõju jääda veidi lühemaks, aeglase kasvu korral aga on pikem kui 7 päeva.

  ____________________________________________________________________________________________________________________________

  Põllumajanduskultuur                        Kulunorm                Pritsimisaeg

  Suvi- ja taliraps                                    0,3 l/ha                  Õierao ja pungade algmetest kuni täisõitsemiseni. 

  ____________________________________________________________________________________________________________________________

  Kõdra-peitkärsaka tõrjumiseks pritsitakse taimede õitsemisfaasis, kui kahjurite arvukus on ületanud tõrjekriteeriumi.

  Hoiatus!

  Putukatõrjevahendit Biscaya on lubatud kasutada hiilamardika tõrjumiseks rapsi- ja rüpsitaimede ning maasika õitsemise ajal. Mitte pritsida taimi mesilaste aktiivse tegevuse ajal. Õitsvat rapsi, rüpsi ja maasikat tuleb pritsida ajal, mil mesilased aktiivselt ei tegutse (kl. 22.00 – 05.00). Sama tingimus kehtib ka, kui põldudel esineb õitsvat umbrohtu.

  Paagisegu valmistamine:

  Biscaya sobib segamiseks fungitsiididega, nt Prosaro, Propulse, Tilmor ja mõnede herbitsiididega, nt Lontrel, samuti koos vees lahustuvate mikroelementide ja leheväetistega.

  Soovitatav vee hulk 150-200 l/ha
  Tootja                        Bayer CropScience AG
  Pakend                      5 l
  Toimeaine                 tiaklopriid 240 g/l

   

  Vaata lisainfot Etiketilt