Liigu edasi põhisisu juurde

Järelveetav prits UX

 • Amazone järelveetavad taimekaitsepritsid UX paagimahuga 3200-11 200 liitrit on kuulsad oma vastupidava ehituse ja kasutuslihtsuse poolest. Mahutite seinad on absoluutselt siledad nii seest kui väljast, mistõttu on need ka kiirelt ja lihtsalt puhastatavad.

  15-40m laiuste Super-S2 või Super-L2 poomidega on Amazone järelveetavad taimekaitsepritsid UX ka äärmiselt tootlikud.

 • Amazone järelveetaval pritsil UX 11200 on tohutu paagimaht 11 200 liitrit, Super-L2 poomid töölaiusega 24-40 m ja kolmekordne pumbasüsteem mahuga 900 l/min.

 • Paak

  Polüetüleenist paak on äärmiselt kindel ja vastupidav. Absoluutselt siledad  paagi sise- ja välisseinad ja kumeraks kujundatud nurgad võimaldavad kiire ja lihtsa paagipesu nii seest kui väljast. Tähtis: jääkkogused on tänu kuju omapärale minimaalsed. Kõigele on mõeldud: paagil on suur luuk koos sõelaga, teine luuk paagi puhastamiseks ja tagumise paagiosa kontrollimiseks. Paagi optimeeritud kooniline kuju lubas segavatest vaheseintest loobumist. Pidurdamisel koguneb vedelik paagi keskmesse ja rahuneb seal, hüdraulilisi lööke ei teki. Sellest tulenevalt saavutatakse kindlus ka suurtel liikumiskiirustel. UX- pritsi uus paagikuju ja kompaktne AMAZONE-poom annavad madalal asetseva raskuskeskme ja kompaktsed transportmõõdud. Lisaks on viidud poom parallelogrammhaakegarataste taha.

  Uus paagikuju annab järgmised eelised:

  -madal transpordikõrgus

   -hea paagisisu ülevaade

   -madalalasetsev raskuskese

  -võimaldab poomi parallelogrammhaaget

   -väike poomi kaugus ratastest

  -puudub vajadus vaheseinte järele

  Raam

  Lai, kõrgekvaliteedilisest profiilterasest raam, kompaktne paak ja vastupidav poom tagavad vajaliku stabiilsuse. Kõik nurgad on ümardatud, kõik voolikud peidetud raami sisse.

  Sild ja pidurid

  Tänu raami integreeritud sillale on pritsil madal raskuskese. Vastavalt vajadusele varustatakse sild kas kahekontuuriliste õhkpiduritega või hüdrauliliste piduritega. Rattavahet saab valida vahemikus 1,50 kuni 2,25m ja teostatav on see sillavalikuga ja rataste keeramisega. Suurima valikuvabaduse annab reguleeritav sild (UX 3200/UX 4200) rattavahega 1,50 kuni 2,25 m. Suur kõrgus maapinnast (80 sm) ja sile pritsi põhi tagavad taimisäästva töö.

  Kolb-membraan-pumbad

  Eriti töökindlad kolb-membraan-pumbad taluvad nii kuivalt töötamist kui kokkupuudet vedelväetistega. Mitmesilindriline varustus tagab samaaegselt nii suure vaakumvõimsuse kui ühtlase surve ning pumba rahuliku töö. Pumbad asetsevad selliselt, et pritsi põhjakõrgus jääks vähemalt 80 sm. Tõmbetalatiisli korral saab jõuvõtuvõlli pööreteks valida kas 540 või 1000 p/min.

  Juhtimiskeskus

  Kõik juhtimiselemendid on koondatud pritsi vasaku külje eesossa, asetsedes loogilises järjestuses ja juhile kõige sobivamas kohas. Kõik juhtimiskäigud on piltlikult kirjeldatud, et vältida arusaamatusi ja vigu.

  Vaakumfilter

  UX pritsi suur, 3-tolline vaakumfilter on puhastamiseks lihtsalt välja võetav, seda ka täispaagiga pritsi korral.

  Sissesegamisanum ja Powerinjektor

  Pulbrilised preparaadid ja suuremad kogused lämmastikku lahustatakse ringkontuuri ja lisapihusti abil kiirelt ja kindlalt ning imetakse samas Powerinjektori vahendusel paaki. Ecofill  ühendusega on muudetud võimalikuks suurte koguste imemine mahutitest.

  Kanistripesu

  Pritsimislahuse kanistrite probleemideta pesemiseks ja jääkkoguste võimalikult efektiivsemaks ärakasutamiseks on kanistrit võimalik loputada vastava pesupihustiga.

  Hüdrauliline intensiiv-segamissüsteem

  Et tagada optimaalne pritsimispreparaadi segamine on võimalik valida kuue erineva segamise intensiivsusastme vahel kuni segamise täieliku seiskumiseni. AMAZONE-pritsidel juhitakse üleliigne pritsimisvedelik alati tagasivoolu kaudu vaakumosasse. Sellega välistatakse  pritsimislahuse soovimatu tagasivoolu kaudu lisasegamine.

  Profiilehitusega poomid – peaaegu lennukiehitus

  AMAZONE-poom on tänu profiilehitusele samaaegselt ülikerge ja äärmiselt vastupidav. Töölaiused 15 – 40 m annavad võimaluse sobituda optimaalselt erinevate ettevõtete struktuuriga. Kõrge kvaliteet tagab ka väga intensiivse kasutuse juures pika eluea.

  See on liigend mis peab!

  Ilma tehnilise lõtkuta AMAZONE liigend.

  Roostevabad hüdroühendused

  Roostevabast materjalist hüdrosüsteemi erinevad liitmikud tagavad pika eluea ja kõrge edasimüügiväärtuse.

  Super-S-poom

  Super-S-poom pakitakse tugevate hüdrosilindritega täisautomaatselt kokku või lahti. Transportasendis asub poom seadme taga ülikompaktselt, transportlaius kõigil Super-S poomidel vaid 2,4 m. Super-S-poom on tänu mitmekordselt kanditud, 140 mm laiuste profiilidega ülesehitusele ülistabiilne.

  Super-S-poomi riputus

  Tänu kolmekordselt lööke summutavale riputusele, hüdraulilisele kõrguse seadmisele ja elastsetele julgestusjalastele juhitakse Super-S-poom kindlalt ja turvaliselt soovitud kõrgusel üle töödeldava pinna.

  Super-S poomi standardvarustusse kuuluvad:

  1. Tasakaalustussüsteem  vertikaalvõngete leevendamiseks.

  2. Leevendusplokid horisontaalsete pöördliikumiste leevendamiseks.

  3. Vedruelemendid kogu poomi löögivabaks riputamiseks.

  Super-L-poom

  Superkitsas transpordilaius ainult 2,60m kõikidel Super-L poomidel töölaiustele 24, 27, 28, 30, 32, 33, 36, 39 ja 40 meetrit. Super-L-poomi kokku/lahti pakkimine toimub samuti täisautomaatselt üle tugevate hüdrosilindrite. Kokkupakitud asendis asetseb poom paagi külgedel transportkinnitustes ja on samas üle parallelogramm leevendussüsteemi kaitstud teravate läbilöökide eest. Poom on valmistatud kuni 220mm laiusest, mitmekordselt kanditud profiilterasest ja on tänu sellele äärmiselt vastupidav.

  Super-L-poomi riputus

  Neljakordse löögileevendusega riputus tagab vastupanu raskeimates oludes. Löökeleevendav riputus, hüdrauliline kõrguseseadmine ja elastsed julgestusjalased võimaldavad Super-l-poomi kindlalt ja ettenähtud kõrgusel üle maapinna juhtida.

  Super-L-poomil on standardvarustuses:

  1. Äärmiselt pikk tsentraalpendel suurimate poomimõõtude paralleeljuhtimiseks.

  2. Kombineeritud vedru- ja leevenduselemendid vertikaalvõngete leevendamiseks.

  3. Suuremõõtmeline, integreeritud leevendussüsteem horisontaalsete pöördliikumiste leevenduseks.

  4. Vedruplekid sõidusuunaliste võngete leevendamiseks.
  Transportasendis poom

  UX-pritsid on madala raskuskeskmega ja ülesehituselt äärmiselt kompaktsed. Prits jookseb kergelt järel ja  on lihtne käsitleda. Poomist ei tilgu pritsimislahust traktorile, samuti ei puutu poom ka vastu traktorikabiini.

  Ühe- ja kolmekordne pihustite kinnituskorpus

  Tuulekindlad injektor-pihustid võimaldavad taimekaitsevahendeid pritsida äärmiselt suure täpsusega. Pihustid on universaalsed, sobides kõikidele kultuuridele ja kõikidel tingimustel. Tulenevalt pritsimise suuretilgalisusest on neid pihusteid võimalik kasutada ka suuremate tuulekiiruste korral. Kolmekordsed kinnituskorpused sobivad tihedama pihustivahetuse korral. AMAZONE pakub põllumeestele laia valikut erinevaid pihusteid sellistelt tootjatelt nagu Lechler, Agrotop ja Teejet

 • Hüdrauliline tugijalg

  Valikvarustusena pakutakse raami sisse integreeritud, reguleeritava kõrgusega ja hüdrauliliselt üles/alla klapitavat tugijalga. Alternatiivne variant on  mehaaniline tugijalg.

  Pöörav sild

  Jäiga silla kõrvale pakutakse ka juhitavat silda. Sillajuhtimine tagab eelkõige äärmiselt rahuliku poomi oleku ja suurema kindluse, eriti kurvisõidul. Manööverdusvõime, seda eriti tagurdamisel, on suurepärane.

  Tiislijuhtimine

  Pritsidele UX3200 ja UX4200 töölaiusega kuni 28m pakutakse hinnalt odavamat tiislijuhtimist, mis toimub kas käsitsi või automaatselt lisaseadmega Trail-tron.

  Trail-tron

  Elektrooniline juhtimissüsteem Trail-tron tagab pritsi liikumise traktori jäljes, välistades sellega taimede liigset tallamist. Hüdrauliline juhtimine annab ka lisavõimalusi pritsi juhtimiseks  liikudes kallakutel ja reaskülvides.

  Kärukonks

  UX pritsidele saab paigaldada haakeseadme, andes võimaluse vedada pritsi järel veemahutiga käru. Järelveetava veose täismass ei tohi ületada 12 tonni. Haakeseadme juurde kuuluvad ka õhu ja elektriühenduse pistikud.

  Surve-ringvoolu-süsteem (DUS)

  Tööd alustades täidetakse kogu süsteem (ka poomi voolikud) madalal survel, vastupidises suunas. Pritsimisvoolikud on seega alati täidetud ja koheselt kasutatavad. Pritsimise alustamisel puuduvad ooteajad. Iga poomiosa eraldi väljalülitamisel, põllu otstes ümberpööramisel ja transpordi ajal toimub pidev pritsimislahuse tsirkulatsioon. See toimib üle AMAZONE-survejuhtimissüsteemi. Pritsimislahuse kontsentratsioon jääb alati kuni pihustiteni ühtlaseks, pritsimise alustamine peale preparaadi vahetust toimub probleemideta. Loputamise käigus puhastatakse kogu süsteem puhta veega kuni pihustiteni ja kontsentraat juhitakse üle surve-ringvoolu-süsteemi tagasi paaki.

  Pihustite kaitseks

  Kaitsetorud, mis paigaldatakse kas kogu poomilaiuse ulatuses või välimistele poomiosadele pakuvad muidu väljaulatuvatele düüsidele lisakaitset.

  Vedelväetamine

  Suuretilgaliseks vedelväetamiseks pakub AMAZONE mitme-augu-pihusteid. Riskivabaks hilisemaks väetamiseks on saadaval voolikvarustus. Alumiiniumprofiilide abil on ümberkomplekteerimine lihtne ja kiirelt teostatav. V2A-raskused aitavad tagada voolikute õiget asendit taimestikus.

  Distance-Control

  Poomil paiknevate erinevate andurite ja juhtterminali AMATRON+ vahendusel võimaldab Distance-Control teostada automaatset kõrguse- ja kaldenurga reguleerimist. Nii juhitakse poom paralleelselt üle töödeldava pinna.

  Tuled

  Professionaalne valgustus annab võimaluse pimeduse saabudes tööd efektiivselt jätkata.

  Super-S poomile paigaldatakse 2 halogeenvalgustit ja Super-L poomile 4 tk.

  Uusima lahendusena pakub AMAZONE poomidele LED valgustust!

  Need miniatuursed valgusallikad paiknevad iga pihusti kohal ja sellega on tagatud kõikide pihustite töö võrdväärne jälgitavus.
  Välipesuseade

  Välipesuseadme pesupüstoliga on pritsi võimalik koheselt peale kasutamist otse põllul puhtaks pesta.

  AMASPRAY+

  Juhtterminal AMASPRAY+ võimaldab lihtsustatud, kuid siiski täisautomaatset UX pritsi juhtimist. Terminali klaviatuuri abil saame teha 5 kuni 7 poomi osalaiuse lülitusi. Juhtterminalil AMASPRAY+ on digitaalne rõhunäidik ja digitaalne paagi täituvuse näidik. Seade arvestab väljapritsitud vedeliku kogust ja töödeldud hektareid. Hüdraulikafunktsioonide juhtimine toimub traktori hüdropuldist. Poomi kalded ja lukustamine on ekraanil näidatud. Lisana saab AMASPRAY+ abil ka poomi ühepoolselt klappida või ääre ja otsadüüse juhtida.

  AMATRON+

  Juhtimisterminal AMATRON+ võimaldab etteantud pritsimisnormi täisautomaatselt juhtida. Vajalikud kogusemuutused on võimalik teha etteantud  %-astmetena kiirelt ja täpselt. See kaasaegne juhtimisterminal on tänu oma ülevaatlikule, lihtsale ja loogilisele menüüjuhtimisele äärmiselt mitmekülgne. Süsteemi paremaks jälgimiseks kasutatakse suurt ekraani. Tänu terminali ergonoomilisele kujule võtab kogu süsteem traktori kabiinis vähe ruumi. Üle juhtterminali AMATRON+ toimub ka automaatse poomikõrguse hoidesüsteemi Distance-Control, samajäljesüsteemi Trail-Tron ja kraanide lülituse Comfort-Paket juhtimine. Digitaalse täituvusnäidikuga kontrollitakse jooksvalt pritsimislahuse taset paagis. Digitaalse survenäidikuga aga hetkelist pritsimissurvet. Juhtimisterminal on varustatud kuni 20 töökäsu loomise ja salvestamise võimalusega, samuti võimalusega ühendada automaatne hektaripõhine dokumentatsioonisüsteem (ASD). AMATRON+ omab ISOBUS-valmidust ja on ühildatav erinevate GPS seadmete ning lämmastiku anduritega. AMATRON+ on ühendatav ka AMAZONE väetise- ja teraviljakülvikutega.

  Profi-klappimine

  Profi-klappimine I:

  Kõrguse reguleerimine, kokku/lahti klappimine, vähendatud töökiirusel ühepoolne klappimine (max 6km/h), töölaiuse vähendamine, kalde muutmine.

  Profi-klappimine II (kuni 24m):

  Lisandub ühepoolne, sõltumatu poomikalde muutmine.

  Profi-klappimise standardvarustuses:

  Suur õlifilter, mis tagab õliringvoolule kindla toimimise.

  Kõik hüdraulikafunktsioonid on läbiviidavad lihtsalt ja kindlalt ning otse traktorikabiinist juhtterminali AMATRON+ kasutades. Eriti mugavaks teeb juhtimistoimingud multifunktsionaalse käepideme (Joystic) olemasolu.
  Comfort pakett

  Kõikidele tandempumbaga UX pritsidele pakub AMAZONE huvitava lisana Comfort paketti, mis seadme kasutamise tervikuna veelgi mugavamaks teeb. Tähtsamad pritsimislahuse ringlussüsteemi funtsioonid (täitmine, segamine, pesemine) toimivad juhtterminali AMATRON+ vahendusel  kaugjuhitavalt. Andes ette soovitud täitekoguse, lõpetab masin täitmisprotsessi selle piirväärtuse saavutamisel. Segamisautomaatika jälgib et segamisintensiivsus vastaks täitetasemele. Loputusvee paakiimemise ajal seiskuvad segajad automaatselt. Hoolimata automatiseeritusest on võimalik kõiki funktsioone ka käsitsi lülitada. Seade ei ole elektroonikast ülekoormatud ja jääb vägagi ülevaatlikuks.

  Joystik

  Eriti mugav on pritsi juhtimine multifunktsionaalse käepideme ehk Joystikuga. Tänu kallutatavale lülitile on võimalik kasutada kaheksat erinevat klahvi kolmel erineval tasandil. Juhtterminalile AMATRON+ jääb vaid kontrolli ja sisestusfunktsioon.

  AMACLICK

  Erikultuurides on sageli vaja üksikuid poomiosi korduvalt eraldi sisse ja välja lülitada. AMACLICK on välja töötatud just sellisteks juhtudeks, kasutada saab nii koos juhtimiskäepidemega kui ka ainult koos AMATRON+-ga.

  Tulevikku suunatud tehnika

  Juhtimisterminali AMATRON+ laiaulatuslikku varustusspektrisse kuulub ka liides RS 232, mis võimaldab pritsi ühildada erinevate GPS terminalidega ja kasutada YARA-andureid.

  Automaatsed lülitused GPS-Switch`i abiga

  Uus GPS-toega juhtimiskeskus võimaldab teha asenditäpseid masinalülitusi põllu otstes ja ebakorrapärase kujuga lõikudel. Seejuures arvestatakse masina töölaiuse ja poomilülituste arvuga. Alustuseks tuleb põld ühekordselt piiritleda ehk serva mööda läbi sõita, nii määratakse põllu piirid, edaspidi toimuvad lülitused automaatselt. Süsteem töötab tehnoradadest sõltumatult ja on võimeline arvestama ääre- ja piirialadega. Automaatselt toimuvad lülitused vähendavad märgatavalt juhi koormust ja parandavad töö kvaliteeti. Süsteem annab tuntavat efekti suurtel töölaiustel ja keeruka kujuga põldude korral. GPS-Switch on tänu CANBus ülesehitusele ühildatav kõigi seadmetega mille juhtterminaliks on AMATRON+.

 • Prits UX 3200

  Special

  3200

  Super

  4200

  Special

  4200

  Super

  5200

  Super

  6200

  Super

  mahutavus ( l ) 3600 3600 4600 4600 5600 5600
  puhtavee paak  ( l ) 320 320 550 550 550 550
  töölaius  (m) 18 - 28 18 – 36 18 - 28 18 - 40 18 - 40 18 - 40

  transportkõrgus  *

   

  Super-S poomi korral: 3,25 m

  Super-L poomi korral: 3,50 m

  3,55 m

   

  transportpikkus  (m) 6,40 6,40 6,95 6,95 6,95 6,95

  transportlaius  (m)

   

  Super-S poomiga: 2,4

  kolmeosalise Super-L poomiga: 2,4

  neljaosalise Super-L poomiga: 2,6
  Super-L

  + 0,20

   

  tühikaal (kg)                             min

                                                     max

  3000

  3400

  3100

  4100

  3100

  4100

  3100

  4100

  3200

  4200

  3400

  4400

  pumpade tootlikkus (l/min)  

   

  280

   

  430

   

  280

   

  430

  530 

  530

   

  530

   

  max imemisvõimsus (l/min)

   

  500

   

  700

   

  500

   

  700

  800

  800

   

  800

   

  töösurve, max  (bar) < 8 <10 < 8 <10 <10 <10
  pritsimiskõrgus (m)* 0,5 – 2,5
  põhja kõrgus maast *  0,78

  transportlaius  (m)  *  

   

  Super-S-poom: 2,40    kolmeosaline Super-L-poom: 2,40

  neljaosaline Super-L-poom: 2,60