Liigu edasi põhisisu juurde

Järelveetav prits UG Nova

 • AMAZONE järelveetav taimekaitseprits UG Nova paistab silma siledate seinte ja raskuskeskmesõbraliku mahutiga, ümardatud raami, võimsate moodsate pumpade, ülevaatliku juhtimiskeskuse ja juhtelektroonikaga.

  Pritsid UG Nova on saadaval mahutavusega 2400 ja 3200 liitrit. Kasutatakse nii Q-Plus kui Super-S poome töölaiustele 15-28 meetrit. Tänu erilisele profiilehitusele on AMAZONE poomid äärmiselt vastupidavad ja kerged, võimaldades kasutada väiksemaid traktoreid.

  Olenemata poomi siruulatusest on Super-S poomide laius kokkupakitult vaid 2,4 meetrit, mis annab eelduse ohutuks maanteesõiduks.

 • Kindel ja usaldusväärne tehnika

  Lai profiilterasest raam, kompaktne paak ja vastupidav poom tagavad vajaliku stabiilsuse. Kõik nurgad on ümardatud, kõik voolikud peidetud raami sisse.

  Sild vastavalt vajadusele

  Pritsi on vastavalt soovile võimalik varustada piduriteta, õhkpiduritega või hüdropiduritega sillaga.

  Taime- ja maapinnasõbralik liikumine. Rattavahe reguleerimine, suur kõrgus maapinnast ja väljaulatuvate detailideta sile põhi võimaldavad taimesõbralikku töötamist. AMAZONE pakub pritsidele porikaitsmeid, mida saab kohandada erinevatele rehvidele. Sobiliku rehvimõõdu leidmine on maapinnasõbraliku töötamise puhul ülioluline.
  Samajäljetiisel on ülistabiilne ja  tagab pritsi liikumise traktori jäljes. Pikkuse reguleerimisega saab juhtgeomeetriat iga konkreetse traktori järgi kohandada.
  Universaaltiisel, mida saab kasutada nii samajälje- kui ka transporttiislina. Hüdraulika võimaldab juhtida pritsi liikumist kallakutel ja reaskülviga kultuuride ridade vahel liikudes.
  Stabiilse ehitusega tõmbetaladiisel sobib kiiret transporti vajavate masinate varustusse. Tõmbetala ja Hitch tiislite korral saab samas jäljes sõitmise teostada samajäljesüsteemi Trail-tron abiga.
  Hitchtiislit, nagu ka tõmbetalatiislit on võimalik saada koos tõmbeseekli või tõmbekuuliga (K80).
  Kolb-membraan-pumbad

  Eriti töökindlad kolb-membraan-pumbad taluvad nii kuivalt töötamist kui kokkupuudet vedelväetistega. Mitmesilindriline varustus tagab samaaegselt nii suure vaakumvõimsuse kui ühtlase surve ning pumba rahuliku töö. Saadaval on pumbad tootlikkusega 250, 370 ja 460 l/min. viimase kahe versiooni puhul on tegemist tandempumpadega kus üks on tööpump ja teine tagab segamise. Segava pumbaga on loodud eraldi süsteem, kus ujukiga varustatud automaatika tagab täituvusest sõltuva segamise. Sellega välistatakse ülesegamine. Pumpade korrasoleku kontrollimiseks on mõlema pumba õlitaseme kontrollanumad toodud traktoristile nähtavaks.

  Ülevaatlik juhtimiskeskus

  Kõik juhtimiselemendid on koondatud pritsi vasakule küljele, asetsedes loogilises järjestuses ja juhile kõige sobivamas kohas. Kõik juhtimiskäigud on piltlikult kirjeldatud, et vältida arusaamatusi ja vigu.

  Sissesegamisnõu ja Power-injektor

  Sissesegamisnõu on tänu ringvoolu olemasolule võimeline lahustama ning Power-injektori abil sisse imema suures koguses pulbrilisi preparaate ja lämmastikväetist. Spetsiaalpihusti abil toimub kanistrite pesu kiirelt ja mugavalt. Suletud sissesegamisnõu on võimalik lülitada isepesule.

  Hüdrauliline intensiiv-segamissüsteem

  Et tagada optimaalne pritsimispreparaadi segamine on võimalik valida kuue erineva segamise intensiivsusastme vahel kuni segamise täieliku seiskumiseni. Aitab ka vältida pritsimislahuse vahuleminekut ja kergendab jääkkoguste väljapritsimist. AMAZONE pritsidel suunatakse üleliigne pritsimisvedelik alati tagasi vaakumosasse. Pritsimislahuse soovimatu segamine on sellega välistatud.

  Loputusveepaak

  Loputusveepaagiga kantakse pidevalt kaasas piisavas koguses puhast vett pritsi pesemiseks ja jääkkoguste lahjendamiseks. Kui Vario-lülitus viiakse asendisse „Loputamine“, loputatakse vaakumfilter, pump, armatuur, poomi voolikud ja pihustid puhta veega läbi. See on võimalik ka täidetud pritsimislahuse paagi korral. Pritsimislahuse setetest tulenevad vead on seega välistatud.

  Puhastussüsteem pritsi sise- ja välispesuks

  Kolm suure tootlikkusega pöörlevat pihustit tagavad pritsimislahuse paagi sisepesu. Juba põllul, kohe peale kasutamist saab pritsi pesuseadme harjaga puhtaks pesta.

  Super-S-poom

  Super-S-poom pakitakse tugevate hüdrosilindritega täisautomaatselt kokku või lahti. Transportasendis asub poom seadme taga ülikompaktselt, transportlaius vaid 2,4 m. Mitmekordselt kanditud 140 mm laiuste profiilidega Super-S-poomi ülesehitus on ülistabiilne. Tänu kolmekordselt lööke summutavale riputusele, hüdraulilisele kõrguse seadmisele ja elastsetele julgestusjalastele juhitakse Super-S-poom kindlalt ja turvaliselt soovitud kõrgusel üle töödeldava pinna. Lisaks on Super-S poom varustatav elektrohüdraulilise kõrgusereguleeringu, kokku/lahti klappimise, ühepoolse klappimise (kuni 24 m), töölaiuse vähendamise ja kaldenurga muutmisega. Nende funktsioonide juhtimiseks varustatakse armatuuri lülituskast elektrohüdraulilise kaugjuhtimisega (profi-klappimine).

  Profiilehitusega poomid – peaaegu lennukiehitus

  AMAZONE-poom on tänu profiilehitusele samaaegselt ülikerge ja äärmiselt vastupidav. Töölaiused 15 – 28 m annavad võimaluse sobituda optimaalselt erinevate ettevõtete struktuuriga. Kõrge kvaliteet tagab ka väga intensiivse kasutuse juures pika eluea.

  See on liigend mis peab!  Ilma tehnilise lõtkuta AMAZONE liigend
  Ühe- ja kolmekordne pihustite kinnituskorpus

  Tuulekindlad injektor-pihustid võimaldavad taimekaitsevahendeid pritsida äärmiselt suure täpsusega. Pihustid on universaalsed, sobides kõikidele kultuuridele ja kõikidel tingimustel. Tulenevalt pritsimise suuretilgalisusest on neid pihusteid võimalik kasutada ka suuremate tuulekiiruste korral. Kolmekordsed kinnituskorpused sobivad tihedama pihustivahetuse korral. AMAZONE pakub põllumeestele laia valikut erinevaid pihusteid sellistelt tootjatelt nagu Lechler, Agrotop ja Teejet

   

 • Hüdrauliline kaldenurga muutmine. Suurte kallete ja töölaiuste korral on soovitatav varustusse valida hüdrauliline kaldenurga muutmine. Poomi kiire ja täpne kallutamine ning algasendisse tagasiviimine on siis üle juhtterminali AMASPRAY+ või AMATRON+ lihtsalt teostatav.
  Hüdrauliline tiislijuhtimine

  Universaal-, Hitch- ja tõmbetalatiislile lisatud hüdraulilise juhtimisega on võimalik pritsi järeljooksu korrigeerida. Elektrooniline juhtimissüsteem Trail-tron tagab pritsi liikumise traktoriga samas jäljes. Kasutatakse koos tõmbetala või Hitch tiisliga.

  Vaakumvoolik

  Pritsi täitmine on võimalik kas vaakumvoolikuga (3“) millel on tagasivooluklapp või siis spetsiaalse surveühenduse abil.

  Surve-ringvoolu-süsteem (DUS)

  Tööd alustades täidetakse kogu süsteem (ka poomi voolikud) madalal survel, vastupidises suunas. Pritsimisvoolikud on seega alati täidetud ja koheselt kasutatavad. Pritsimise alustamisel puuduvad ooteajad. Iga poomiosa eraldi väljalülitamisel, põllu otstes ümberpööramisel ja transpordi ajal toimub pidev pritsimislahuse tsirkulatsioon. See toimib üle AMAZONE-survejuhtimissüsteemi. Pritsimislahuse kontsentratsioon jääb alati kuni pihustiteni ühtlaseks, pritsimise alustamine peale preparaadi vahetust toimub probleemideta. Loputamise käigus puhastatakse kogu süsteem puhta veega kuni pihustiteni ja kontsentraat juhitakse üle surve-ringvoolu-süsteemi tagasi paaki.

  Pihustite kaitseks

  Kaitsetorud, mis paigaldatakse kas kogu poomilaiuse ulatuses või välimistele poomiosadele, pakuvad muidu väljaulatuvatele düüsidele lisakaitset.

  Vedelväetamine

  Suuretilgaliseks vedelväetamiseks pakub AMAZONE mitme-augu-pihusteid. Riskivabaks hilisemaks väetamiseks on saadaval voolikvarustus. Alumiiniumprofiilide abil on ümberkomplekteerimine lihtne ja kiirelt teostatav. V2A-raskused aitavad tagada voolikute õiget asendit taimestikus.

  Distance-Control

  Poomil paiknevate erinevate andurite ja juhtterminali AMATRON+ vahendusel võimaldab Distance-Control teostada automaatset kõrguse- ja kaldenurga reguleerimist. Nii juhitakse poom paralleelselt üle töödeldava pinna.

  AMASPRAY+

  MAAZONE juhtterminal AMASPRAY+ on lihtne ja mitmekülgne pritsimise hõlbustamiseks mõeldud juhtseade. Samal ajal kui kompuuter kontrollib ja juhib liikumiskiirusest sõltuvalt doseerimissüsteemi võib kasutaja keskenduda traktori juhtimisele.

  Tavafunktsioonid:

  -         üheotstarbeline, kontrastne displei

  -         täis- ja osalaiuste lülitused

  -         kuni 7 osalaiust

  -         digitaalne survenäidik

  -         digitaalne täituvuse näidik

  -         poomi asendi ja lukustuse näitamine

  -         hektarinäit (päeva- ja kogunäit)

  -         koguse muutmise klahv, +/- 10%

  Lisafunktsioonid

  -         eelvalikuga ühepoolne poomiklappimine

  -          lisapihustite lülitused (alternatiiv eelvalikuga klappimisele)

  -          klappimine ja poomi kallutamine (ühe elektrilise lisalülituse abil)
  AMATRON+

  Juhtimisterminal AMATRON+ võimaldab etteantud pritsimisnormi automaatselt juhtida. Vajalikud kogusemuutused on võimalik teha etteantud  %-astmetena kiirelt ja täpselt. Kõik armatuuri ja poomi funktsioonid on nupulevajutuse kaugusel.

  Tavafunktsioonid:

      -     täis- ja osalaiuste lülitused

      -     kuni 9 osalaiust

      -     digitaalne survenäidik

      -     digitaalne täituvuse näidik

      -     poomi asendi ja lukustuse näit

      -     kuni 20 töökäsu salvestus

      -     liides GPS-süsteemide ja dokumenteerimise jaoks

  Lisafunktsioonid:

      -     vahumarkeering

      -     lisapihustite lülitused

      -       eelvalikuga ühepoolne poomi klappimine

      -        Profi klappimine

      -        Distance Control – poomi kõrguse automaatjuhtimine

  Üks kõigi jaoks: juhtterminal AMATRON+ on universaalne seade ja kasutatav pritside kõrval ka AMAZONE väetisekülvikute ning teraviljakülvikute juhtimisel, hõlbustades tunduvalt nende seadmete kasutamist.
  Automaatsed lülitused GPS-Switch`i abiga

  Uus GPS-toega juhtimiskeskus võimaldab teha asenditäpseid masinalülitusi põllu otstes ja ebakorrapärase kujuga lõikudel. Seejuures arvestatakse masina töölaiuse ja poomilülituste arvuga. Alustuseks tuleb põld ühekordselt piiritleda ehk serva mööda läbi sõita, nii määratakse põllu piirid, edaspidi toimuvad lülitused automaatselt. Süsteem töötab tehnoradadest sõltumatult ja on võimeline arvestama ääre- ja piirialadega. Automaatselt toimuvad lülitused vähendavad märgatavalt juhi koormust ja parandavad töö kvaliteeti. Süsteem annab tuntavat efekti suurtel töölaiustel ja keeruka kujuga põldude korral. GPS-Switch on tänu CANBus ülesehitusele ühildatav kõigi seadmetega mille juhtterminaliks on AMATRON+. 

  AMACKLICK ja juhtimiskäepide

  Lisaks AMATRON+`le saab poomiosade juhtimist teostada ka juhtimispuldiga AMACKLICK. Sõltumatult on võimalik lülitada kuni 13 poomiosa. Eriti mugavaks teeb armatuuri ja poomifunktsioonide juhtimise multifunktsionaalne käepide ehk Joystick. Istme käetoele kinnituva ja seega alati käepärase seadme mugavust on raske üle hinnata.

  Joystik

  Eriti mugav on pritsi juhtimine multifunktsionaalse käepideme ehk Joystikuga. Tänu kallutatavale lülitile on võimalik kasutada kaheksat erinevat klahvi kolmel erineval tasandil. Juhtterminalile AMATRON+ jääb vaid kontrolli ja sisestusfunktsioon.

  Tuled

  Tuledekombinatsioon koos hoiatustahvlitega nii paremal kui vasakul poolel, numbrimärgialus ja eesmised gabariidituled tagavad kõrgeima ohutuse tänavasõidul.

   

 • Põhimasin UG 2200 Special UG 2200 Special UG 30000 Super UG 3000 Super UG 3000 Super
  Poom 18 m Super S 21 m Super S 21 m Super S 24 m Super S 27 m Super S
  Pump 250 l/min 250 l/min 370 l/min 370 l/min 370 l/min
  Armatuur TG 5-kordne TG 7-kordne TG 7-kordne TG 7-kordne TG 9-kordne
  Tiisel universaal piduritega universaal piduritega universaal piduritega tõmbetala piduritega tõmbetala piduritega
  Rehvid 270/95 R 42 270/95 R 42 270/95 R 48 300/95 R 46 520/85 R 38
  Maht (l) 2400 2400 3200 3200 3200
  Tühikaal (kg) 2496 2620 3089 3163 3444
  Pikkus (m) 5,28 5,28 5,28 5,80 5,90
  Kõrgus (m) 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30
  Transportlaius (m) 2,40 2,40 2,40 2,40 2,40
  Poomi kõrgus (m) 0,5 - 2,1 0,5 - 2,2 0,5 - 2,2 0,5 - 2,2 0,5 - 2,2